Як вибрати генератор

Розділ: Новини Додано: Комментар: 0 Переглядів: 314

У заміських будинках дуже часто відключають електрику, тому бажано придбати бензогенератор на кожну людину. Щоб пристрій повною мірою виконував свої функції, необхідно приділити йому особливу увагу.

Особливості генераторів

Бензиновий електрогенератор є автономним пристроєм, робота якого полягає в перетворенні механічної енергії в електричну. Подібні агрегати використовуються у заміських будинках для забезпечення стабільної роботи електроприладів. Велика популярність та затребуваність АЗС обумовлена їх перевагами, серед яких можна виділити такі.

Потужність та особливості роботи. Бензиновий генератор - це невеликий і легкий виріб, що відіграє роль резервного джерела живлення. При цьому такі агрегати здатні похвалитися гарною потужністю.

Низька витрата палива та високий ресурс. Відмінною особливістю таких станцій є їх збільшена конструкція, що забезпечує довговічність та здатність зберігати свої характеристики навіть за активної експлуатації. Але варто врахувати, що кожна модель має свої особливості щодо ресурсу.

Мінімальний шум, що вигідно використовувати такі пристрої на тлі дизельних версій.

Крім того, рівень шуму залежить від того, яке навантаження виявляється на генератор.

Варіації

На сучасному ринку представлено безліч видів бензинових генераторів, що відрізняються за способом виробництва та функціональними можливостями електрики. Залежно від того, якими вони можуть бути.

Синхронний – Гарантія стабільної вихідної напруги, а також бездоганна робота з перевантаженнями. Головний мінус цього виду в тому, що конструкція практично не захищена від бруду. Крім того, деякі компоненти дуже швидко зношуються.

Асинхронний. Він може похвалитися повністю облицьованим корпусом, а також високим рівнем захисту від вологи та пилу. Водночас такі моделі досить погано переносяться, а також мають серйозні обмеження щодо забезпечення живильними пристроями.

Залежно кількості тактів генератори для дому можуть бути такими.

Двотактний - відрізняється простою конструкцією, піддається швидкому ремонту після поломки, але пред'являє високі вимоги до палива, що використовується.

Чотирьохтактний – може похвалитися більш економічною витратою палива, але сама конструкція досить складна та дорога.

Інверторний електрогенератор - принцип роботи

Хороший домашній електрогенератор в інверторному виконанні немає таких елементів, як маховик, що значно знижує його вагу. Основним компонентом інверторного генератора є двигун внутрішнього згоряння. Він приводить у дію генератор, який перетворює обертання двигуна на електрику. Проте це постійний струм, який підходить для живлення побутових приладів.

Отже, електрика потім надходить в інвертор як інвертора. Саме тут параметри струму змінено та адаптовано для роботи з побутовими електроприладами. Сучасна технологія дозволяє виробляти так звану згладжену синусоїду, яка чудово підходить для живлення пристроїв змінним струмом. Напруга живлення також змінюється.

У безшумну генераторну установку для будинку також встановлюється безліч інших керуючих та допоміжних компонентів. Приклади включають глушник, клеми, розетки, систему керування або регулятор напруги. Останній виконує дуже важливу функцію: забезпечує постійну напругу струму, що генерується незалежно від частоти обертання двигуна внутрішнього згоряння.

Що таке та чим характеризується інверторний блок для дому?

Тому принцип роботи інверторного блоку не надто складний. Однак це не означає, що сам пристрій простий. При виборі відповідного пристрою слід звернути увагу на багато важливих аспектів:

Потужність пристрою – інверторний блок потужністю 5 кВт забезпечує велику потужність, якої достатньо для живлення практично будь-якого пристрою у будинку. Однак для типових завдань зазвичай достатньо інверторного блоку потужністю 2 кВт. Щоб визначити потужність генератора, який вам потрібен, перевірте, який струм споживають інструменти, які ви хочете використовувати з ним.

Захисту - насамперед від навантаження та залишкового струму. Це дуже важливий аспект, який визначає безпеку використання електроприладів. Хороший електрогенератор для балкона також повинен мати захист від води - ця функція стане в нагоді і в переносних моделях, які часто використовуються поза домом.

подача палива — найпоширенішим вибором є бензиновий генератор, але це єдине рішення, доступне над ринком. Інший, менш популярний вид палива - дизельне паливо для дизелів. Пам'ятайте, що ці види палива не можна використовувати взаємозамінно — для кожного з них потрібна різна конструкція двигуна внутрішнього згоряння,

витрата палива - Чим більше згоряння двигуна внутрішнього згоряння при виробленні 1 кВтг потужності, тим вищі експлуатаційні витрати пристрою. Якщо його передбачається використовувати досить часто, такий показник може мати велике значення.

ємність паливного бака – пов'язана з максимальним часом роботи пристрою. Таким чином, ви можете легко визначити, як довго пристрій може працювати без дозаправки бака.

Вибір агрегату залежить від його застосування. У разі рекреаційної поїздки іноді достатньо навіть міні-генератора з дуже малою потужністю. У цій ролі добре працюють інверторні електрогенератори потужністю 800 Вт. У разі роботи на будмайданчиках потрібно набагато більша потужність і більша надійність пристрою.

На якому пальному може працювати інверторний генератор?

Електрогенератор може працювати на різних видах палива, як і автомобілі. Тому вибір такий:

Газ. Це найпопулярніше паливо, призначене для двигунів з досить простою конструкцією, що визначає нижчу ціну таких пристроїв та полегшує обслуговування та ремонт. Вибравши таку модель, ви також купите понад тихий електрогенератор – вони роблять найменше шуму. Вони ідеальні, коли потрібно харчування на кілька годин, тобто. для домашнього користування.

Дизель. Дизельний двигун має складнішу конструкцію, але робочі характеристики роблять його ідеальним для тривалої роботи. Він також характеризується тривалим терміном служби та надійністю, тому його використовують у компаніях чи лікарнях.

Зріджений газ. Економічні газові агрегати коштують найдорожче, але інвестиції швидко окупаються завдяки набагато дешевшій експлуатації. Паливо дешеве, а апарат дуже зносостійкий та практично безвідмовний. У рейтингах інверторних агрегаторів ці моделі зазвичай досить далеко через свою ціну.

Вибір оптимального палива, а значить і конструкції двигуна, має виходити насамперед із характеру роботи. Інверторний генератор для будинку на випадок аварії в електромережі найчастіше працює на бензині. У разі поїздок на дачу або частої роботи з електроінструментом поза домом можна розглянути між бензиновим та газовим двигуном – залежно від того, як часто буде потрібний генератор. З іншого боку, великі агрегати, які потребують постійного електропостачання, вибирають дизель-генератори.

3-фазний інверторний блок

Рейтинг генераторів електроенергії часто ділить ці пристрої на однофазні та трифазні. У чому різниця між ними? Аналогічна ситуація і з електромережею у будинках – є однофазні та трифазні рішення. Переважна більшість пристроїв у будинку живиться лише від однієї фази, а шнур живлення має три дроти: фазу, нейтраль та захисну нейтраль.

Однак є пристрої, для яких потрібно п'ять або чотири дроти: три фази, нейтраль захисна і опціонально нейтраль. У цьому випадку потрібно придбати переносний трифазний електрогенератор. У ньому будуть розетки іншої конструкції для трифазних виделок. Також для живлення великої кількості різних пристроїв може стати в нагоді трифазний електрогенератор для живлення будинку. Завдяки цьому навантаження пристрою буде розподілятися за трьома окремими фазами, а ДВС працюватиме на оптимальних налаштуваннях.

Ціна блоку інвертора залежить від потужності

Крім інверторного генератора потужністю 3 кВт, є слабше рішення (800 Вт) і набагато сильніше (7 кВт). Чим потужнішим буде двигун внутрішнього згоряння, тим вищою буде ціна за весь агрегат. Крім того, це вплине на вагу пристрою.

Тому вибір правильної потужності дуже важливий. Ранжування домашніх агрегатів часто залежить від конкретних параметрів, особливо від максимальної потужності. Але який домашній інвертор буде найкращим? Це залежить від того, якими пристроями хочемо його запитати. Якщо це буде набір простих базових електроприймачів, добрим рішенням може стати інверторний блок середнього розміру потужністю 3,5 кВт. Це вже досить велика потужність, і в той же час він не буде досить тяжким, щоб його було складно донести до потрібного місця.

Інверторний та звичайний електрогенератор - відмінності

Хоча принцип роботи всіх генераторних установок зі звукоізоляцією однаковий, ринку доступні різні моделі. Інвертори популярніші. Чому? Найсучасніші рішення характеризуються інверторним блоком. Що це означає? По-перше, більш гладка синусоїда змінного струму, дружніша до нових електричних пристроїв.

Сучасний інвертор - не єдина відмінність. Також відбулися величезні зміни у вазі пристрою. Звичайні агрегати іноді були дуже важкими, і для їхнього переміщення з одного місця на інше іноді потрібна була співпраця принаймні двох людей. Саме тому сьогодні електрогенератори, що рекомендуються, оснащуються надлегкими інверторними двигунами.

Аналогічно і у разі ранжування електрогенераторів – тут також лідирують інверторні моделі.

Переваги та недоліки інверторних агрегатів

Які найважливіші переваги інверторних генераторів у 2023 році?

доступ до електрики в будь-якому місці та в будь-який час,

захист у разі збою в електромережі,

надзвичайно легка конструкція, що дозволяє транспортувати

Коментарі

Залиште свій коментар